Pies pokonał 700 km, by odnaleźć swojego pana


700 kilometrów pokonał we Włoszech owczarek niemiecki Rocky, by odnaleźć swego dawnego właściciela z miasta Carrara w Toskanii, któremu został ukradziony przed trzema laty.

Organizacja Narodów Zjednoczonych oświadczyła, że aby walczyć z zapaleniem płuc u dzieci, jak to ujęła - ich największym zabójcą, potrzebuje w ciągu najbliższych sześciu lat 39 mld dolarów. Justyna Kowalczyk w rozpoczynających się 12 lutego igrzyskach w Vancouver ma do dyspozycji siedmioosobowy sztab, w tym dwóch serwismenów. Pozostała piątka biegaczy - jednego. Sylwia Jaśkowiec uważa, że sytuacja przypomina piłkarski rzut karny przy stanie 0:0 i grze w osłabieniu. Premier Kanady Stephen Harper przekazał na ręce premiera Donalda Tuska kondolencje w związku katastrofą lotniczą pod Smoleńskiem, w której zginął m.in. prezydent Lech Kaczyński.Zespół Maccabi Tel Awiw, w którym występuje Maciej Lampe, pokonał w czwartek w Rzymie po dogrywce Lottomatikę 92:90 w meczu 4. kolejki Euroligi koszykarzy. Tenisiści stołowi Bogorii Grodzisk Mazowiecki zwyciężyli 3-1 Condohotels Morliny Ostróda w drugim meczu półfinału play off rozgrywek o drużynowe mistrzostwo Polski. Ta wygrana to przepustka mazowieckiej drużyny do wielkiego finału. Władze brazylijskie poinformowały, że użyto DNA do zidentyfikowania 50. - ostatniego ze znalezionych - ciała ofiary katastrofy samolotu Air France nad Atlantykiem. Airbus A330, który spadł 1 czerwca do Atlantyku, wiózł 228 osób.

Kongres Polonii Amerykańskiej (KPA) ujął się za polską mniejszością na Białorusi i wezwał rząd tego kraju, by przestrzegał praw mieszkających tam Polaków, ostatnio - jak podkreślił - zagrożonych.

Przywódca grupy niedoszłych zamachowców, którzy planowali serię akcji bombowych w prowincji Ontario resztę życia spędzą w więzieniu. Kanadyjski wymiar sprawiedliwości skazał na dożywocie 24-letniego Zakaria Amara. Niemiecka koalicja chadecko-liberalna chce zażegnać spór wokół nominacji szefowej Związku Wypędzonych (BdV) Eriki Steinbach do władz muzeum wysiedleń - poinformował w przewodniczący bawarskiej CSU Horst Seehofer.

Tysiące dziennikarzy z całego świata relacjonują niedzielne uroczystości pogrzebowe Lecha i Marii Kaczyńskich z Krakowa. Podobnie było też w sobotę. Ustawione przy Placu Piłsudskiego Centrum Prasowe pękało w szwach. Pojawili się dziennikarze i prezenterzy m.in. z Francji, Włoch, Niemiec, Japonii, USA, Ukrainy i Rosji. Adrian Mutu zamierza zapłacić grzywnę, jaką nałożył na niego Sportowy Sąd Arbitrażowy. Napastnik z Rumunii jest winny Chelsea Londyn ponad 17 milionów euro. To najwyższa kara w historii futbolu. Politycy centroprawicowej włoskiej koalicji obarczają lidera partii Włochy Wartości Antonio Di Pietro polityczną odpowiedzialnością za niedzielną napaść na premiera Silvio Berlusconiego w Mediolanie.Ogromne kolejki oczekujących na pogotowiu w całych Włoszech, groźba paraliżu prac szpitali, zablokowane z powodu przeciążenia centrale telefoniczne służb medycznych - to rezultat fali zachorowań na nową grypę. Jednak według epidemiologów, to nie epidemia jest przyczyną tej sytuacji, ale psychoza, podsycana przez media. Po objęciu władzy przez Raula Castro reżim kubański pozostał tak samo represyjny jak poprzednio - to ocena Human Right Watch w jej najnowszym raporcie o łamaniu praw człowieka na Kubie. Kanclerz Niemiec Angela Merkel oceniła w poniedziałek w Berlinie, że przydatne byłoby utworzenie niezależnej europejskiej agencji ratingowej.

Porażka KTS Tarnobrzeg w Portugalii


Tenisistki stołowe KTS Forbet OWG Tarnobrzeg przegrały w Portugalii z zespołem Ponta Pargo Calheta 2-3 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu ETTU. W niedzielnym spotkaniu punkty dla mistrzyń Polski zdobyły Li Qian i Zhou Xiao.

Samoloty zaatakowały okręty "tarczy" (foto)


Jak poinformowało portal Onet.pl Wojsko Polskie, okręty Stałego Zespołu Obrony Przeciwminowej NATO (SNMCMG1) prowadzą ćwiczenia wspólnie z niemiecką Marynarką Wojenną. W ich ramach, na wodach Zatoki Meklemburskiej, okręty zostały zaatakowane przez samoloty szturmowe.

Po nieudanym zamachu: System bezpieczeństwa zawiódł


Amerykańska minister ds. bezpieczeństwa kraju Janet Napolitano przyznała, że system bezpieczeństwa w komunikacji lotniczej zawiódł, skoro znajdujący się na liście podejrzanych o związki z terroryzmem młody człowiek z wizą amerykańską i materiałem wybuchowym ukrytym na ciele mógł wejść na pokład samolotu lecącego z Amsterdamu do Detroit.

Button: Tylko zwycięstwo


Po niemal miesięcznej przerwie, do walki na torze wracają kierowcy Formuły 1. W niedzielę, 23 sierpnia na torze ulicznym w Walencji odbędzie się kolejny wyścig cyklu Grand Prix.

Adamek tylko za plecami mistrzów w rankingu


Dzięki zwycięstwu nad Jasonem Estradą Tomasz Adamek awansował w komputerowym rankingu serwisu BoxRec. W wadze ciężkiej "Góral" jest obecnie na czwartej pozycji, za plecami jedynie Władymira i Witalija Kliczko oraz Davida Haye'a.

nasze kancelaria organizuje cannabis szkoły dodatkowo wycieczki na rzecz dzieci dodatkowo grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne także holender szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozłożenie zielonych szkół również wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym nasze gabinet organizuje ziele szkoły także wycieczki na rzecz dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne dodatkowo maryśka szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku odkąd codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz ofercie posiadamy rozległy

wycieczki szkolne Warszawa

dobór miejsc na uporządkowanie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli także pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także gówno szkoły na każdą kapitał również do wnętrza dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli dodatkowo pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne plus zioło szkoły na każdą kapitał plus do wnętrza dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego