Jak hipermarkety wykorzystują dostawców


Przedsiębiorcy dostarczający towary do sieci sklepów wielkopowierzchniowych alarmują, że hipermarkety wykorzystują swoją przewagę do finansowania się kosztem dostawców, a "opłaty półkowe" powodują upadek i straty setek firm - pisze "Nasz Dziennik".

Region Europy Środkowej i Wschodniej to coraz istotniejszy punkt na gospodarczej mapie Starego Kontynentu, a Polska to "przypadek specjalny" - akcentuje "Puls Biznesu". W przyszłym tygodniu w resorcie skarbu odbędą się spotkania z przedstawicielami dziewięciu największych światowych banków, potencjalnych koordynatorów przyszłorocznej oferty publicznej PZU - powiedział w czwartek rzecznik MSP Maciej Wewiór. W tym roku w Japonii możemy się spodziewać dalszego ciągu "straconej dekady". Rzeczywisty wzrost gospodarczy wyniesie 1,1%,Prezydent USA Barack Obama w rozmowie z przewodniczącym ChRL Hu Jintao po raz kolejny poruszył problem juana, którego kurs od lipca 2008 r. jest sztywno powiązany z dolarem. Zdaniem chińskiego przywódcy aprecjacja juana nie zlikwidowałaby nadwyżki Chin w handlu z USA ani nie zmniejszyłaby stopy bezrobocia w USA. Pracownik biurowy, kierowca zawodowy i polityk to profesje, które według Polaków najbardziej sprzyjają otyłości - wynika tak z badania przeprowadzonego na zlecenie organizatorów programu "Chitinin Extra. Lżej w pracy" * . Słynny George Soros ponownie wypowiedział się w bardzo negatywny sposób odnośnie perspektyw strefy euro.

Polimex Mostostal zanotował w trzecim kwartale 2009 roku 33,8 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej - poinformowała spółka w raporcie. Wynik jest o 10 proc. gorszy od przewidywań analityków.

Wspólna waluta rozpoczeła dzień od wyraźnych wzrostów. Jeszcze przed porankiem sukcesywnie rosła wobec dolara osiągajac poziom 1,3730. Gmina Kruszwica złożyła w poniedziałek uzupełnienie do swojej wcześniejszej skargi skierowanej do Komisji Europejskiej przeciwko budowoe nowej odkrywki węgla brunatnego w miejscowości Tomisławice. Odkrywkę buduje Kopalnia Węgla Brunatnego "Konin", co budzi sprzeciwy i obawy o środowisko naturalne w okolicy.

Nie informatyk i nie inżynier, ale właśnie gospodyni domowa będzie wkrótce najbardziej poszukiwanym zawodem na rynku pracy - twierdzą organizatorzy kursu dla pań domu we Wrocławiu. Podkreślają, że w tej profesji liczą się wysokie umiejętności i doświadczenie. Na szkoleniu zdobywa je ponad 40 kobiet. Podopieczni domów pomocy społecznej mogą stracić pielęgniarki - pisze "Rzeczpospolita". Według gazety, ministerstwa pracy i zdrowia nie potrafią porozumieć się, kto powinien płacić pielęgniarkom w domach opieki społecznej. W efekcie od nowego roku ludzie starsi, niepełnosprawni ruchowo i umysłowo mogą zostać pozbawieni dotychczasowej opieki pielęgniarskiej. 29 proc. Polaków uważa, że przyjęcie przez nasz kraj europejskiej waluty będzie korzystne; przeciwnego zdania jest 37 proc. badanych - wynika z opublikowanego we wtorek sondażu TNS OBOP.W piątkowych transakcjach pakietowych, w blisko stu transakcjach sprzedano 14 mln akcji Grupy Lotos, po 29 zł za jedną akcję. W 2009 r. indeks WIG wzrósł o 47 proc. (w 2008 r. stracił 51 proc.). W ubiegłym roku pozostałe indeksy także odnotowały kilkudziesięcioprocentowy wzrost - wynika z danych GPW. Jedynie na początku wczorajszej sesji na europejskich parkietach pojawiało się niezdecydowanie co do kierunku, ale szybko przeważyło optymistyczne podejście i indeksy zaczęły piąć się do góry. Popołudniowe uspokojenie i stabilizacja były jedynie przerwą przed dalszą zwyżką, dla której impulsem stały się giełdy amerykańskie, gdzie początek też upłynął w niezłych nastrojach.

Indeks optymizmu konsumentów w USA wzrósł do 72,8 pkt w styczniu


Indeks poziomu optymizmu wśród konsumentów amerykańskich, opracowywany przez Uniwersytet Michigan wzrósł w styczniu do 72,8 pkt z 72,5 pkt w grudniu - podano w piątek.

Nikkei hits 1-mth closing low, eyes on jobs data


Japan's Nikkei share average fell 1.3 percent on Thursday to its lowest close in a month, with Sony Corp and other exporters slipping as investors locked in profits on caution ahead of U.S. jobs data.

DI BRE podwyższył dla PGNiG rekomendację do "akumuluj"


Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE podwyższyli rekomendację dla spółki PGNiG do "akumuluj" z "trzymaj" i jednocześnie podnieśli cenę docelową o 11,9% do 4,11 zł, wynika z raportu z 13 listopada odtajnionego w czwartek.

GPW będzie w styczniu gotowa z prospektem


Giełda Papierów Wartościowych w styczniu będzie miała gotowy prospekt emisyjny - poinformował w TVN CNBC prezes GPW Ludwik Sobolewski.

Donald Tusk z premierem Estonii m.in. o euro


O wspólnej unijnej walucie, stosunkach bilateralnych i narciarstwie biegowym rozmawiali w piątek w Warszawie premier Donald Tusk i szef rządu Estonii Andrus Ansip. W weekend na Polanie Jakuszyckiej Ansip wystartuje w Biegu Piastów na dystansie 50 kilometrów.

nasze kancelaria organizuje cannabis szkoły dodatkowo wycieczki na rzecz dzieci dodatkowo grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne także holender szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozłożenie zielonych szkół również wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym nasze gabinet organizuje ziele szkoły także wycieczki na rzecz dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne dodatkowo maryśka szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku odkąd codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz ofercie posiadamy rozległy

wycieczki szkolne Warszawa

dobór miejsc na uporządkowanie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli także pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także gówno szkoły na każdą kapitał również do wnętrza dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli dodatkowo pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne plus zioło szkoły na każdą kapitał plus do wnętrza dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego