Arka radzi inwestorom: w tym roku zysków szukajcie w Europie Środkowo-Wschodniej


Zarządzający funduszami Arki nie spodziewają się, że w tym roku na akcjach będzie można zarobić tyle, co w zeszłym roku. Ale uważają, że pomimo ubiegłorocznych wzrostów ceny akcji w stosunku do wartości księgowej firm są nadal atrakcyjne. Arka najwięcej ciekawych pomysłów inwestycyjnych widzi poza Polską, w krajach naszego regionu

Browar należy od lat do spółek najhojniej dzielących się zyskiem z akcjonariuszami. Ale w tym roku pobije wszelkie rekordy Konsorcjum Alpine Bau, wykonawca odcinka autostrady A1 od Świerklan do Gorzyczek na Śląsku, może o miesiąc dłużej pozostać na terenie budowy. Zdecydował o tym Sąd Okręgowy w Warszawie - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Marcin Hadaj. Dyrekcja zaskarży postanowienie sądu. Płacisz, wysyłasz dokumenty i wkrótce masz w ręku amerykańskie prawo jazdy. Bez egzaminu i kursu. – Przez luki prawne rośnie rzesza piratów wiozących śmierć – grzmią ...



Do resortów skarbu i gospodarki wpłynął list intencyjny od joint-venture Jana Kulczyka, najbogatszego Polaka i Tamoilu, libijskiego koncernu naftowego, zainteresowanych zakupem minimum kilkunastu procent akcji Grupy Lotos - dowiedział się "Puls Biznesu". Rankingi najlepszych wydziałów najpopularniejszych kierunków powstały na podstawie badań ankietowych wśród firm z branży konsultingowej, prawnej i szkoleniowej. W ankiecie zapytano, absolwentów której uczelni najchętniej by zatrudnili. Najpopularniejszymi kierunkami w zeszłym roku wg statystyk MNiSW było zarządzanie, pedagogika i prawo. Zarządzanie ALK uplasowało się na 6 miejscu, zaś prawo na 7! Acer P5 to seria monitorów do zastosowań multimedialnych oraz do gier. Seria obejmuje cztery modele, o przekątnych 23, 22, 20 oraz 18,5 cala, w formacie 16:9 oraz rozdzielczość, w zależności od modelu: HD albo Full HD. Wszystkie monitory posiadają podświetlany panel dotykowy.

Amerykańska organizacja pozarządowa zrzeszająca konsumentów zagroziła sieci McDonald's sądem, jeśli nie usunie ze swoich restauracji zabawek przedstawiających bohaterów najnowszej części filmu Shrek dołączanych do zestawów dla dzieci Happy Meal. Zdaniem organizacji zabawki przyczyniają się do epidemii otyłości wśród najmłodszych

W czasie gdy gazety pisały o ujawnianiu szwajcarskich kont Amerykanów chcących ukryć swój majątek przed fiskusem, banki w Szwajcarii traciły znacznie bogatszych klientów z Europy, pisze The Wall Street Journal. Grupa medialna TVN szacuje, że jej skonsolidowane przychody wyniosły 428 mln zł w III kwartale, a po 9 miesiącach tego roku sięgnęły 1,44 mld zł, podała spółka w komunikacie.

Zarządy spółek Grupy Energa twierdzą, że nie zrezygnowały z rozmów, są gotowe do negocjacji i czekają na propozycje rozwiązania sporu, którego efektem jest dzisiejszy strajk. W Bułgarii został rozstrzygnięty przetarg na licencję na złoże gazu Provadia na wschodzie kraju – podała „Rzeczpospolita”. Kalifornia jako pierwszy stan USA wypowiada walkę pożerającym za dużo prądu telewizorom.



Wkopaniem kamienia węgielnego Rosjanie rozpoczęli budowę elektrowni jądrowej w obwodzie kaliningradzkim około 60 km od granicy z naszym krajem – informuje „Rzeczpospolita”. Deszczowe lato spowodowało, że Polacy na potęgę wyjeżdżają do ciepłych krajów. Biura podróży informuję, że oferta last minute na sierpień została już praktycznie wyprzedana. Jak wynika z analizy przeprowadzonej specjalnie dla "Gazety Prawnej" przez EurotaxGlass's za rok będzie trudniej sprzedać używane auto za dobrą cenę.

Fed zarobił na ratowaniu gospodarki 14 mld dolarów


Rezerwa Federalna zarobiła już 14 mld dolarów na pożyczkach udzielanych w ramach ratowania koniunktury od początku kryzysu dwa lata temu. Na razie nie wiadomo czy podobne zyski przyniesie pomoc dla AIG czy Bear Stearns - pisze Financial Times..

W niedzielę w czterech miastach Dni Techniki Kolejowej


W niedzielę w czterech miastach w Polsce odbędą się obchody Dni Techniki Kolejowej. W Częstochowie, Gdańsku, Gliwicach i Warszawie będzie można obejrzeć m.in. zabytkowy i współczesny tabor oraz poznać "od kuchni" miejsca związane z kolejnictwem.

Prezes Enei o roli związkowców w prywatyzacji i współpracy z TFS


W oświadczeniach przygotowanych na dzisiejszą konferencję prasową prezes Enei pisze między innymi na temat roli związków zawodowych w procesie prywatyzacji poznańskiej grupy i wyjaśnia powody zaangażowania firmy doradczej TFS.

MSP: przedział cenowy akcji Enei od 15,5 zł do 17,5 zł


Wprawdzie małe jest piękne, ale powszechnie wiadomo przecież, że duży może więcej.

USA pomogą uruchomić 100 mld USD na pomoc klimatyczną


USA przyczynią się do uruchomienia 100 mld dolarów rocznie do roku 2020 na pomoc dla biednych krajów w ich walce z ociepleniem klimatu - zapewniła w czwartek w Kopenhadze amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton wypowiadając się wobec dziennikarzy.

nasze kancelaria organizuje cannabis szkoły dodatkowo wycieczki na rzecz dzieci dodatkowo grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne także holender szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozłożenie zielonych szkół również wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym nasze gabinet organizuje ziele szkoły także wycieczki na rzecz dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne dodatkowo maryśka szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku odkąd codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz ofercie posiadamy rozległy

wycieczki szkolne Warszawa

dobór miejsc na uporządkowanie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli także pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także gówno szkoły na każdą kapitał również do wnętrza dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli dodatkowo pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne plus zioło szkoły na każdą kapitał plus do wnętrza dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego