Były minister gospodarki Piotr Woźniak szefem rady nowej agencji UE


Były minister gospodarki Piotr Woźniak został wybrany na szefa rady administracyjnej Agencji ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki UE (ACER) z siedzibą w Lublanie - poinformował w poniedziałek w Brukseli minister ds. europejskich Mikołaj Dowgielewicz.

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek 20 maja godz. 15 Ben Bernanke, szef amerykańskiego banku centralnego, ogłosił w czwartek wieczorem, że Fed podnosi od piątku stopę dyskontową o 0,25 pkt proc,. do 0,75 proc. Podwyżka ma nie mieć wpływu na cenę i dostęp do kredytów konsumpcyjnych Jest dobrze.... Według szacunków Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową - w trzecim kwartale polska gospodarka będzie rozwijała się szybciej niż w miesiącach poprzednich. Zdaniem ekspertów Instytutu ...Jak poinformował Portal Spraw Zagranicznych, rząd Julii Tymoszenko zatwierdził ustawę mającą pomóc w oddłużeniu Naftohazu. Według aż trzech brytyjskich gazet, Michael Geoghegan, szef HSBC Holdings, największego banku w Europie, odda swoją roczną premie na cele charytatywne Samorządy opóźniają jak mogą oddanie kierowcom pieniędzy za wydane przed laty karty pojazdów.

Nieudolna prywatyzacja PZU odbije się czkawką naszym podatnikom. Choć budżet nie wyłoży na realizację ugody z Eureko ani złotówki, to majątek narodowy zostanie wydrenowany na grube miliardy złotych. W sumie inwestor na akcje PZU wyłożył 5 mld zł, a odzyska co najmniej 17 mld zł

Rada Ministrów zmieniła 26 stycznia br. dwa rozporządzenie dotyczące specjalnych stref ekonomicznych. Nowe przepisy określają katalog wyrobów i usług (wg nowej Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług z 2008 r.), na które nie udziela się zezwoleń i wykazu usług, które stanowią kryteria włączenia gruntów prywatnych do SSE. Symboliczna uroczystość wmurowania kamienia węgielnego oficjalnie zainaugurowała w piątek budowę Terminala Pasażerskiego nr 3 na łódzkim lotnisku im. W. Reymonta. Docelowo w nowym terminalu ma być rocznie odprawianych od 1,5 do 3 mln pasażerów. Wartość inwestycji szacowana jest na 190 mln zł. Jej zakończenie zaplanowano na maj 2011 roku.

Grupa Lotos od środy podwyższyła ceny paliw - poinformowało biuro prasowe spółki. Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad przybył we wtorek do bogatego w nośniki energii Turkmenistanu, gdzie weźmie udział w otwarciu rurociągu, który zapewni znaczny wzrost dostaw gazu z tego środkowoazjatyckiego kraju do Iranu. Ciąg dalszy sporu o Biedronkę na Grunwaldzie: władze miasta wstrzymują wykonanie pozwolenia na budowę. A nadzór budowlany przeprowadza kontrolę i nakłada mandat.Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 19 października, godz. 21 Minister rolnictwa Marek Sawicki powiedzia w sobot, e najwaniejszym osigniciem resortu rolnictwa w minionych dwch latach byo uoenie dobrych stosunkw gospodarczych z Rosj, Biaorusi i Ukrain. Zaznaczy, e obecnie nie ma problemu z eksportem polskiej ywnoci na te rynki. Jak podała w komunikacie spółka, w nocy ze środy na czwartek na części terenu objętego wcześniejszymi zniszczeniami sieci wystąpiły bardzo trudne warunki pogodowe. Pojawiały się opady śniegu i zamiecie przy intensywnym wietrze. Spowodowało to wystąpienie nowych awarii energetycznych.

Eksperci: w przyszłym tygodniu podwyżki na stacjach paliw


W przyszłym tygodniu średnia cena benzyny 95 na stacjach paliw wzrośnie do 4,74-4,83 zł za litr, a oleju napędowego do 4,47-4,57 zł - szacują eksperci portalu e-petrol. Zdaniem analityków Biura Reflex benzyna jest najdroższa w woj. pomorskim.

Gudzowaty zapowiada odrzucenie oferty PGNiG


Szef Bartimpeksu Aleksander Gudzowaty zapowiedział w czwartek, że Gas Trading nie sprzeda akcji w EuRoPol Gazie. Chęć wykupu 4 proc. udziałów w EuRoPol Gazie należących do Gas Tradingu zadeklarował w środę prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwo Michał Szubski.

FIXING NBP: 2.8506 zł za dolara; 3.8467 zł za euro


Resort skarbu podpisał umowę sprzedaży 10,10 proc. akcji Agencji Rynku Energii za około 510 tysięcy zł - poinformował resort. Nabywcą jest Związek Pracodawców Porozumienie Producentów Węgla Brunatnego w Bogatyni.

Rząd: FUS będzie mógł dostać pożyczkę z FRD i budżetu państwa


Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Zmiany mają zapewnić Funduszowi Ubezpieczeń Społecznych uzyskiwanie nieoprocentowanej pożyczki z budżetu państwa oraz z Funduszu Rezerwy Demograficznej.

ZWZ Ergis-Eurofilms zdecydowało o niewypłacaniu dywidendy za 2009 r.


Wybór Marka Belki na stanowisko szefa banku centralnego ustabilizuje sytuację w NBP - powiedział minister finansów Jacek Rostowski.

nasze kancelaria organizuje cannabis szkoły dodatkowo wycieczki na rzecz dzieci dodatkowo grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne także holender szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozłożenie zielonych szkół również wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym nasze gabinet organizuje ziele szkoły także wycieczki na rzecz dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne dodatkowo maryśka szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku odkąd codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz ofercie posiadamy rozległy

wycieczki szkolne Warszawa

dobór miejsc na uporządkowanie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli także pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także gówno szkoły na każdą kapitał również do wnętrza dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli dodatkowo pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne plus zioło szkoły na każdą kapitał plus do wnętrza dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego