Liga Przeciw Zniesławieniom: "To tragedia"


Po Komitecie Żydów Amerykańskich (AJC), kolejna amerykańska organizacja żydowska Liga Przeciw Zniesławieniom (ADL) złożyła Polsce kondolencje po tragicznej katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginął prezydent Lech Kaczyński.

Ambasady Polski, Czech, Słowacji i Węgier w jednym staną domu - w Mongolii czy Urugwaju. Taki pomysł, z uwagi na światowy kryzys, forsują dyplomaci ze środkowej Europy - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Największy europejski koncern lotniczy Air France-KLM poinformował dzisiaj, że nie jest już zainteresowany nabyciem czeskich linii lotniczych CSA. Islandzki wulkan Eyafjoell, którego erupcja zdezorganizowała europejską komunikację lotniczą, zmniejszył w ubiegłych godzinach swą aktywność - poinformowały we wtorek wieczorem islandzkie władze. - Chyba już wyczerpał wszystkie swoje możliwości - przekonywał w "Faktach po Faktach" TVN24 geolog Mirosław Rutkowski.Justyna Kowalczyk z czwartym czasem awansowała do ćwierćfinału biegu sprinterskiego na dystansie 1.2 km w Pradze. Zawody zaliczane są do cyklu Tour de Ski. Pod samochodem wiceministra lokalnego resortu spraw wewnętrznych w Inguszetii wybuchła bomba. Według różnych doniesień ranna jest jedna lub dwie osoby. Wiceministra Biesłana Szagujewa nie było w samochodzie. Człowiek poszukiwany za zabójstwo czterech policjantów w pobliżu Seattle nie żyje. Po dwóch dniach pościgu amerykańska policja osaczyła 37-letniego Maurice'a Clemmonsa. Wywiązała się strzelanina, podczas której uciekinier zginął. Rzecznik szeryfa Pierce County poinformował, że aresztowano też trzy osoby podejrzewane o pomoc zabójcy.

Zamaskowany napastnik zastrzelił wczoraj wieczorem w cerkwi na południu Moskwy prawosławnego duchownego, 34-letniego Daniła Sysojewa - poinformowali śledczy.

Rząd premiera Silvio Berlusconiego zebrał się dzisiaj na nadzwyczajnym posiedzeniu w Reggio Calabria na południu Włoch, na którym uchwalił plan walki z mafią. Gabinet podjął decyzję o powołaniu agencji do spraw zarządzania majątkiem, skonfiskowanym organizacjom przestępczym. Finałowy turniej Ligi Mistrzów siatkarzy odbędzie się w Łodzi 1 i 2 maja. Zawody zostały przełożone w związku z katastrofą samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.

Za zamkniętymi drzwiami belgijskie partie prowadzą rozmowy o propozycjach reformy państwa, które mają położyć kres zadawnionym sporom językowym między frankofonami a Flamandami. Stawką jest wizerunek Belgii, która 1 lipca przejmuje rotacyjne przewodnictwo w UE. Królowa Elżbieta II - oszczędna w słowach i sytuująca się ponad wszelkimi podziałami dzielącymi jej poddanych, dała wyraz swym piłkarskim preferencjom opowiadając się jako kibic drużyny angielskiej ekstraklasy West Ham. Szóste ciało znaleziono w mieście Espoo, należącym do zespołu miejskiego Helsinek. Mogą to być zwłoki sprawcy strzelaniny w tamtejszym centrum handlowym - poinformowali na policjanci prowadzący śledztwo w tej sprawie.Co najmniej 19 osób zginęło w niedzielę podczas akcji odbijania 42 zakładników przetrzymywanych w kwaterze głównej dowództwa armii Pakistanu w mieście Rawalpindi, w pobliżu Islamabadu. Kwatera stała się w sobotę celem brutalnego ataku, do którego do tej pory nikt się nie przyznał. Agnieszka Radwańska i Rosjanka Maria Kirilenko (15.) awansowały do półfinału gry podwójnej w wielkoszlemowym turnieju tenisowym Australian Open na twardych kortach w Melbourne (z pulą nagród 22,14 mln dol. austral.). Małe są szanse na to, by grudniowy światowy szczyt w Kopenhadze zakończył się decyzją zmuszającą wielkie mocarstwa: USA i Chiny do znaczącej redukcji emisji C02 - przyznaje w "Le Monde". Gazeta zauważa jednak, że Francja - wsparta ostatnio przez Brazylię - dąży wciąż energicznie, by osiągnąć na kopenhaskiej konferencji konkretne ustalenia.

LE: Zwycięstwa Anderlechtu i Ajaxu


W spotkaniu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej Ajax Amsterdam pokonał 2:0 Dynamo Zagrzeb. Gospodarze od 36. minuty grali w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartką ukarany został Leadro Cufre. To drugie zwycięstwo piłkarzy ze stolicy Holandii w tej edycji rozgrywek.

Dodatkowe 30 mln zł na rozbudowę stadionu Wisły


Krakowscy radni wyasygnowali z budżetu dodatkowe 30 mln zł na modernizację stadionu Wisły. Według zapowiedzi władz miasta obiekt zostanie otwarty do lipca przyszłego roku.

Ford Germaz Ekstraklasa: Gorzowianki w finale


Koszykarki KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. awansowały do finału Ford Germaz Ekstraklasy. Gorzowianki pokonały na wyjeździe z CCC Polkowice 76:74 i rywalizację do trzech zwycięstw wygrały 3-0.

ME 2012: Sztuczne boisko w rybnickim centrum pobytowym


Niespełna 4 mln złotych kosztować będzie boisko piłkarskie o sztucznej nawierzchni i oświetleniu, które do końca października powstanie w Rybniku-Kamieniu na terenie przygotowywanego centrum pobytowego dla reprezentacji narodowych podczas Euro 2012.

Ranni w czasie protestu przeciwko szybkiej kolei


W środowej konfrontacji między przeciwnikami budowy superszybkiej kolei (TGV) na linii Lyon - Turyn a policją ranne zostały 4 osoby, w tym jedna poważnie - poinformowały włoskie media.

nasze kancelaria organizuje cannabis szkoły dodatkowo wycieczki na rzecz dzieci dodatkowo grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne także holender szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozłożenie zielonych szkół również wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym nasze gabinet organizuje ziele szkoły także wycieczki na rzecz dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne dodatkowo maryśka szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku odkąd codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz ofercie posiadamy rozległy

wycieczki szkolne Warszawa

dobór miejsc na uporządkowanie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli także pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także gówno szkoły na każdą kapitał również do wnętrza dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli dodatkowo pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne plus zioło szkoły na każdą kapitał plus do wnętrza dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego