Dziś istotne będą dane makro


Końcówka wczorajszej sesji europejskiej nie wyglądała zbyt optymistycznie dla byków na parze EUR/USD. Kurs wprawdzie najpierw wyznaczył nowe maksimum dzienne w okolicy 1,3630, jednak później szybko spadł na nowe minimum pod 1,3550.

Kompania ArcelorMittal jest zainteresowana udziałem w przygotowaniu obiektów do Euro-2012 we Lwowie - poinformowała w piątek służba prasowa Lwowskiej Rady Miejskiej (LRM). PKN Orlen rozważa wariant pozyskania w przyszłości partnera strategicznego dla swej litewskiej spółki zależnej Orlen Lietuva, jednak dotychczas nie prowadził w tej sprawie żadnych rozmów - poinformowało w czwartek PAP biuro prasowe płockiego koncernu. W sprzedawanych w Europie systemach Windows będzie większy wybór przeglądarek internetowych - to główne ustalenie porozumienia między Komisją Europejską a koncernem Microsoft, kończącego spór o naruszanie przez giganta z Redmond zasad wolnej konkurencji.Środa była dobra dla złotego. Naszą walutę wsparły przede wszystkim wyniki przetargu 2-letnich obligacji, gdzie łącznie sprzedano papiery za 6,6 mld zł (z uwzględnieniem przetargu dodatkowego), przy najwyższym w historii zgłoszonym popycie (łącznie ponad 20,4 mld zł). Dwie osoby odpowiedzą przed krakowskim sądem za nieprawidłowości związane z depozytami w jednym z krakowskich urzędów skarbowych - poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska. Resort pracy spodziewa się w czerwcu stabilizacji stopy bezrobocia na poziomie 12 proc. lub jej nieznacznego spadku. W lipcu powinno dojść do bardziej zdecydowanego obniżenia się stopy bezrobocia - ocenia wiceminister pracy i polityki społecznej Czesława Ostrowska.

Piątkowe przedpołudnie upływa pod znakiem lekkiego osłabienia złotego w stosunku po poziomów z końca wczorajszych notowań, które przyniosły jego silne umocnienie. O godzinie 11:36 kurs USD/PLN testował poziom 2,8495 zł, a EUR/PLN 4,2331 zł.

Bezrobocie we wrześniu 2009 roku, według metodologii Eurostatu, wyniosło w Polsce 8,2 proc. wobec 8,1 proc. w sierpniu - podał Eurostat. Mexican tequila production fell sharply last year after a bumper 2008, while exports were practically unchanged from a year earlier, according to the Agriculture Ministry.

Przeciętne wynagrodzenie brutto w kwietniu wyniosło 3398,67 zł, co oznacza, że rdr wzrosło o 3,2 proc., a mdm spadło o 2,7 proc. - podał w środę Główny Urząd Statystyczny. Z najnowszego raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że Małopolanie zajmują drugie miejsce w kraju w kategorii zobowiązań wobec operatorów telefonii komórkowej, pisze "Dziennik Polski". Japanese Finance Minister Hirohisa Fujii said Wednesday that both fiscal and monetary policy steps are necessary to tackle the ongoing problem of deflation.Zachęcające dane o wzroście produkcji przemysłowej, wydatkach konsumentów i sytuacji w sektorze nieruchomości przekonały w poniedziałek inwestorów, że gospodarka zaczęła przyspieszać. Po załamaniu z ub. piątku, wszystkie indeksy wzrosły o ponad 1 proc. a S&P 500 wykazał najlepszy rezultat od 2 miesięcy. Delegacja białoruska wyjechała z Moskwy nie osiągnąwszy porozumienia ze stroną rosyjską w kwestii opłat za ropę naftową, chociaż obie strony minimalizowały w piątek znaczenie załamania się rozmów - pisze z Mińska agencja Associated Press. Tabloidy prześcigają się w podawaniu "sensacyjnych", nie zawsze prawdziwych informacji o gwiazdach, bo... są bezkarne. Przekonał się o tym Daniel Olbrychski po tym, jak pozwał "Super Express" za przedstawienie go jako alkoholika, a jego żonę, jako jego służącą. Sąd zdecydował, że gazeta ma jedynie przeprosić aktora i pokryć koszta procesu.

Ambitne plany Emperii


Dzisiejsza sesja przynosi nieznaczne zmiany głównych indeksów w Warszawie. Inwestorzy wyczekują na popołudniowe dane z amerykańskiego rynku pracy o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym. O godzinie 11.30 indeks WIG20 zwyżkuje 0,1%. Lepiej zachowują się spółki małe i średnie. Indeksy mWIG40 oraz sWIG80 zyskują odpowiednio 0,1% oraz 0,4%.

Widać wyczerpywanie się potencjału


Podczas środowych zmagań, giełdowe byki musiały udowodnić, że wtorkowe silne wzrosty amerykańskich indeksów nie były dziełem przypadku i że obecnie mamy ponownie do czynienia z przypływem kapitału na rynki kapitałowe.

Bernanke zatrzymał byczą ofensywę


Przebieg piątkowej sesji na globalnych rynkach finansowych nie był najlepszy i został w głównej mierze ustawiony przez czwartkową wypowiedź szefa Fed.

Portfel zamówień Comarchu na '09 wynosił na koniec VII 487 mln zł


Portfel zamówień grupy Comarch (bez zamówień pozyskiwanych przez niemiecką spółkę zależną SoftM) na 2009 rok wynosił na koniec lipca 487 mln zł i był o 0,6 proc. niższy w porównaniu z analogicznym okresem 2008 r. - poinformował Comarch w komentarzu do wyników kwartalnych.

Tanieją paliwa z Grupy Lotos


Od wtorku Grupa Lotos obniża ceny hurtowe benzyny bezołowiowej 95 i 98 o 18 zł na tysiąc litrów. Jak poinformowało biuro prasowe spółki, cena oleju napędowego spada o 12 zł, a oleju opałowego o 11 zł na tysiąc litrów.

nasze kancelaria organizuje cannabis szkoły dodatkowo wycieczki na rzecz dzieci dodatkowo grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne także holender szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozłożenie zielonych szkół również wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym nasze gabinet organizuje ziele szkoły także wycieczki na rzecz dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne dodatkowo maryśka szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku odkąd codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz ofercie posiadamy rozległy

wycieczki szkolne Warszawa

dobór miejsc na uporządkowanie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli także pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także gówno szkoły na każdą kapitał również do wnętrza dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli dodatkowo pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne plus zioło szkoły na każdą kapitał plus do wnętrza dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego