Nielegalne opłaty za przejazd autostradą A4


Ropa naftowa drożeje na rynku paliw w USA, po raz pierwszy od 5 dni. Rynek oczekuje, że pakiet pomocowy dla państw Europy wpłynie na zapanowanie nad kryzysem zadłużenia; to oznacza spadek ryzyka zagrożeń dla wzrostu gospodarczego w regionie i w globalnej gospodarce.

PKN Orlen podnosi od piątku, 30 października, hurtową cenę oleju grzewczego Ekoterm Plus o 32 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern. Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 17 maja godz.20 Analizujemy wariant zejścia poniżej 50 proc. akcji Lotosu - taką zaskakującą deklaracją podzielił się z "Pulsem Biznesu" Mikołaj Budzanowski, wiceminister skarbu, odpowiedzialny m.in. za sektor naftowy. Co więcej, resort jest gotów pozbyć się kontroli nad wiceliderem naszego rynku paliwowego.Sony przypomina, że usługa sieciowa dla konsol tej firmy, PlayStation Network, obchodzi właśnie swoje trzecie urodziny. Porywacze zażądali okupu za frachtowiec Arctic Sea, który zaginął dwa tygodnie temu - poinformowała policja w Finlandii. Wczoraj frachtowiec był widziany 740 kilometrów od wybrzeży Zielonego Przylądka. Zaginięcie ... Drugi po Nestle pod względem wielkości sprzedaży producent żywności na świecie, firma Kraft, złożyła udziałowcom Cadbury ofertę przejęcia tej firmy za 16,7 mld dolarów. Oferta nie wywołała entuzjazmu.

- Umiejętne zarządzanie ryzykiem może być skuteczną receptą na czas kryzysu i spowolnienia gospodarczego – powiedział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld podczas debaty z członkami Towarzystwa Ekonomistów Polskich. Spotkanie odbyło się 30 czerwca br. w Warszawie.

Michał Przysiężny po raz pierwszy w karierze wszedł do pierwszej setki rankingu ATP World Tour, awansując w poniedziałek ze 104. na 94. miejsce. Dołączył w ten sposób do innego polskiego tenisisty Łukasza Kubota, który utrzymał 41. pozycję na świecie.

Długi lub krótki, w łupinach lub bez, biały, brązowy, złocisty, jaśminowy; na słodko, słono, ostro… Zastosowań ryżu, podobnie jak jego gatunków nie sposób policzyć. Jedno jest pewne, ryż jest najbardziej uniwersalnym i rozpowszechnionym zbożem, stosowanym we wszystkich kuchniach na całym świecie.

czytaj dalejSafmarine, spółka zależna A.P. Moller – Maersk, ogłosiła że anuluje wszystkie usługi na linii Azja-Europa, tłumacząc się koniecznością skupienia się na kontynentalnych liniach z Środkowego Wschodu, ... Czeska grupa CEZ otrzymała pozytywną, prawomocną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy nowego bloku gazowo-parowego o mocy około 430 megawatów w Elektrowni Skawina. Inwestycja o wartości 1,5 mld zł ma być gotowa w drugiej połowie 2014 roku. Były szef teamu Renault Flavio Briatore zwrócił się do francuskiego sądu o anulowanie kary dożywotniego zakazu działania w Formule 1.Od początku stycznia 2010 r. Telekomunikacja Polska rozpocznie dystrybucję polis wśród 8 mln swoich klientów - dowiedział się "Parkiet". Właściciel gospodarstwa rolnego omal nie zemdlał, kiedy dostał ostatni rachunek za prąd. Za dwa ostatnie miesiące miał zapłacić ponad 5,2 mln zł! Janusz Klupsch jest właścicielem gospodarstwa ... 20 czerwca w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego w Warszawie wystąpi Serj Tankian, wokalista znany z grupy System Of A Down. Towarzyszyć mu będzie Orkiestra Polskiego Radia.

Google wciąż negocjuje z wydawcami


Po raz drugi internetowy gigant przekłada termin złożenia przed sądem ugody z amerykańskimi wydawcami. Najbliższy termin to piątek, 13 listopada

Elektrownia Północ ma warunki przyłączeniowe


PSE- Operator wydał warunki przyłączeniowe dla elektrowni, która ma być zlokalizowane w okolicach Pelplina w województwie pomorskim – podaje „Parkiet”

Rząd zaakceptował porozumienie gazowe z Rosją


Rada Ministrów zatwierdziła umowę gazową z Rosją - podała w środę wieczorem TVN CNBC, powołując się na rzecznika rządu Pawła Grasia.

Lokale wielkopowierzchniowe I-VII 2009


Telefoniczna Agencja Informacyjna Sp. z o.o. opracowała raport, w którym przeanalizowano i podsumowano ogłoszenia dotyczące wynajmu bądź sprzedaży lokali wielkopowierzchniowych w Polsce, od stycznia do lipca 2009 r. Wynika z niego, iż jest najwięcej ofert na lokale tego typu pochodzi z województwa mazowieckiego.

Bank Światowy: Kryzys zwiększy ubóstwo w Europie Wschodniej


Światowy kryzys finansowy może strącić do poziomu ubóstwa 11 mln osób, a kolejne 23 mln na jego skraj w Europie Wschodniej i Azji Środkowej do końca 2010 roku - ostrzega Bank Światowy

nasze kancelaria organizuje cannabis szkoły dodatkowo wycieczki na rzecz dzieci dodatkowo grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne także holender szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozłożenie zielonych szkół również wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym nasze gabinet organizuje ziele szkoły także wycieczki na rzecz dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne dodatkowo maryśka szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku odkąd codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz ofercie posiadamy rozległy

wycieczki szkolne Warszawa

dobór miejsc na uporządkowanie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli także pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także gówno szkoły na każdą kapitał również do wnętrza dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli dodatkowo pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne plus zioło szkoły na każdą kapitał plus do wnętrza dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego