Raikkonen: Nie przechodz do Brawn/Mercedes!


Kimi Raikkonen byskawicznie odnis si do plotek czcych go z przenosinami do teamu Brawn/Mercedes. Fiski kierowca zdecydowanie zaprzeczy, jakoby mia wraz z Nico Rosbergiem zasiada za kierownic niemieckiej ekipy.

Rosja wstrzymała loty stanowiących jeden z głównych elementów jej obrony powietrznej myśliwców Su-27 do czasu, aż wyjaśni się przyczyny niedawnej katastrofy maszyny tego typu - poinformowały w sobotę rosyjskie władze wojskowe. Japończycy świętują pierwsze w historii udane rozwinięcie żagla słonecznego w kosmosie. To rodzaj napędu, który do tej pory istniał głównie w głowie fizyków i pisarzy science fiction. Mający 200 metrów kwadratowy żagiel został przymocowany do małego statku kosmicznego o kształcie dysku - Ikarosa. Chwile grozy przeżyli mieszkańcy włoskiej dzielnicy Tiburtino. Podczas robót budowlanych znaleziono bombę z czasów drugiej wojny światowej. Ewakuowano cztery tysiące osób.Brał udział w zamachu, w którym zginęło 270 ludzi. Teraz wychodzi na wolność. Były libijski agent skazany za zamach w Lockerbie w 1988 roku zostanie zwolniony z więzienia w Szkocji ze względów zdrowotnych. Władze Szwajcarii czekają na oficjalne zawiadomienie o odrzuceniu przez sąd apelacyjny w Kalifornii wniosku o zaoczny proces Romana Polańskiego, zanim zdecydują o jego ewentualnej ekstradycji do USA - poinformowały oficjalne źródła w Bernie. Zmuszony do dymisji i skompromitowany w oczach opinii publicznej byy gubernator Lacjum Piero Marrazzo znajduje si w opactwie benedyktyskim na Monte Cassino, gdzie chce odpokutowa za swoje czyny - donosi w sobot dziennik "La Repubblica".

Dwóch szwajcarskich biznesmenów przetrzymywanych przez ponad rok przez władze Libii, zostało przekazanych do ambasady Szwajcarii. Mężczyźni są ofiarami dyplomatycznego pata między szwajcarskimi władzami a reżimem Muammara Kadafiego.

Watykan poinformował dziś o powołaniu przy Kongregacji Nauki Wiary międzynarodowej komisji, która zajmie się sprawą domniemanych objawień maryjnych w Medjugorje. Na czele komisji stanął kardynał Camillo Ruini. 30 procent nosicieli wirusa HIV w Unii Europejskiej nie wie o tym, że są zarażeni. Jeszcze gorsza sytuacja jest w Rosji, Mołdawii i na Ukrainie, gdzie w nieświadomości żyje nawet 70 proc. nosicieli. Wstrząsające dane przedstawiła w poniedziałek Komisja Europejska (KE).

Regularne bicie i tortury, które spotyka afgańskie kobiety popycha niektóre z nich do dramatycznych kroków. Samospalenie staje się dla nich sposobem ucieczki od domowych problemów. "Serce bije mi sto razy szybciej, to wielki honor dla mnie" - mówi o powrocie do reprezentacji bramkarz Realu Madryt, Jerzy Dudek. 36-letni golkiper wraz z kadrowiczami Stefana Majewskiego wylądował już w Pradze, gdzie jutro "Orły" zmierzą się z Czechami. Na dzień przed meczem z "Dudim" rozmawiał wysłannik INTERIA.PL. Na Placu Czerwonym w Moskwie odbyła kolejna próba przed wielkimi uroczystościami Dnia Zwycięstwa. W obchodach 9 maja udział wezmą udział wojskowi z 14 krajów, w tym z Polski.Monika Pyrek (MKL Szczecin) i Marek Plawgo (KS Warszawianka) są w gronie 14 lekkoatletów kandydujących do Komisji Zawodniczej federacji European Athletics na kadencję 2010-2014. Napastnik Chelsea Londyn i reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej, Salomon Kalou przedłużył kontrakt z angielskim klubem na następne 4 lata. Paula Bzura zajęła 36. miejsce, Patrycja Maliszewska 40., a Anna Romanowicz 51. w rywalizacji na 1500 metrów w zawodach Pucharu Świata w short tracku w Marquette (USA). Na tym samym dystansie Adam Filipowicz uplasował się na 40., Jakub Jaworski na 54., a Bartosz Konopko na 78. pozycji. Wygrali Chinka Zhou Yang i Lee Jung-Su z Korei Płd.

Kambodża: zbrodniarz prosi o łaskę


Były członek reżimu Czerwonych Khmerów Kaing Guek Eav, sądzony w Kambodży przez ONZ-owskim trybunałem, poprosił sąd, by go uwolnił. Wcześniej Kaing, były szef więzienia Tuol Sleng, gdzie zginęło ok. 16 tys. ludzi, przyznał się do winy.

Walczą o życie pośrodku pola minowego (zdjęcia)


W wyniku największej w historii wojny Afganistanie operacji zbrojnej żołnierze NATO zajęli Mardżeh leżące w prowincji Helmand. Jak się okazało, miasto zostało uprzednio zaminowane przez talibów.

Dożywocie za brutalny mord prezenterki


Ława przysięgłych w USA skazała na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego mordercę prezenterki telewizyjnej 26-letniej Anne Pressly. Sąd w hrabstwie Pulaski (stan Arkanasas) oszczędził życie Curtisa Lavelle'a Vance'a mimo okrucieństwa jego zbrodni. 29-letni Vance został uznany winnym w środę.

Mourinho: Zostanę albo odejdę, nie ma innej opcji


Trener piłkarzy Interu Mediolan Jose Mourinho powiedział, że w sprawie swojej przyszłości bierze pod uwagę tylko dwie opcje. Zostanie w Interze albo przejdzie do Realu Madryt. Innych rozwiązań, jak podkreślił, nie rozważa.

Sushi a la Marit Bjoergen


Pięciokrotna medalistka zimowych igrzysk w Vancouver Norweżka Marit Bjoergen podpisała swój pierwszy kontrakt sponsorski z norweskim Stowarzyszeniem Eksportowym Rybaków (EFF). Będzie reklamować ryby i przepisy kulinarne.

nasze kancelaria organizuje cannabis szkoły dodatkowo wycieczki na rzecz dzieci dodatkowo grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne także holender szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozłożenie zielonych szkół również wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym nasze gabinet organizuje ziele szkoły także wycieczki na rzecz dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne dodatkowo maryśka szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku odkąd codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz ofercie posiadamy rozległy

wycieczki szkolne Warszawa

dobór miejsc na uporządkowanie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli także pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także gówno szkoły na każdą kapitał również do wnętrza dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli dodatkowo pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne plus zioło szkoły na każdą kapitał plus do wnętrza dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego